DevOps Engineer

Remote / Praha - Stodůlky
Komerční banka a.s. /
Contractor /
Hybrid
Hybrid
Lokace: Praha, Stodůlky
Jazyk: ČJ, AJ technická

Level: senior
Forma spolupráce: IČO
Nástup: asap
Alokace: full-time, HO 2x
Délka spolupráce: dlouhodobá

Bankovní core IT systémy i aplikace v nové éře bankovnictví poběží jako na drátkách a žádná apka nespadne. I díky vám. Jako skrytá síla v pozadí a člověk, bez kterého by to nešlo, budete oporou pro skoro 2 000 000 klientů a přes 9 000 vašich budoucích kolegů a kolegyň. V Operations se zabýváme mnoha IT oblastmi. Mezi ty hlavní patří:

    • Monitoring, detekce a hlášení blížících se problémů
    • Infrastrukturní řešení (zálohování a skladování dat, servery, networking, databáze, OS)
    • Správa IT požadavků zaměstnanců a opravy IT zařízení
    • Nasazování nových aplikací a zajišťování jejich hladkého provozu
    • Koordinace řešení technických problémů našich zákazníků
    • Obsluha Linux a Windows serverů
    • Ti všichni denně používají naše aplikace. A vaší prací na pozici DevOps Engineer bude zajistit jejich maximální stabilitu a hladký chod bankovních systémů

Budete spolupracovat:

    • S vývojářskými týmy při nasazování nových aplikací
    • S týmem zajišťujícím jejich provoz při konfiguraci a ladění infrastruktury, aby aplikace fungovaly jako na drátkách v souladu s požadovanými SLA
    • V synergii s OPE_COE budete pomáhat se správou infrastruktury (databáze, operační systémy, monitoring)
    • Pokud „umíte DevOps“ a automatizaci nasazování, sedí vám agilní řízení projektů a baví vás moderní technologie, dáme vám mnoho příležitostí zazářit.

Náplň vaší příští práce bude:

    • Budování a rozvoj OPS kompetencí v DevOps
    • Správa služeb na pomezí mezi aplikačním squadem a provozními týmy (INFRA), se zaměřením na middleware platformy
    • Podpora v automatizaci deploymentu a testování
    • Instalace nových verzí aplikací a udržování jejich provozu, případně na analyzování nastalých problémů
    • Kapacitní plánování; ladění a optimalizaci provozovaných aplikací
    • Ladění monitorovaných událostí
    • Zajišťování a koordinace řešení zákaznických problémů s týmy podpory, a to jak v českém i anglickém jazyce
    • Držení provozních pohotovostí (pokud to SLA bude vyžadovat) 24/7 1x za 3 týdny

Znalosti a zkušenosti, které jsou klíčové:

    • Na prvním místě je to vaše ochota učit se a dále rozvíjet. Pak si snadno osvojíte i dovednosti, které vám při nástupu případně budou chybět. A nebojte se, nenecháme vás v tom, naopak – rádi vám poradíme a pomůžeme. Dále pak:
    • Pokročilá znalost práce s Linux OS, SQL a orientace v problematice sítí
    • Instalace, konfigurace a administrace platformy Kubernetes
    • Zkušenosti s IBM HTTP server / Apache / nginx a provozem aplikací v kontejnerech (Docker) včetně monitoringu kontejnerů (Grafana, Prometheus, Java EE a ELK stack výhodou)
    • Zkušenosti s verzovacími a workflow management nástroji -Git, CI/CD pipeline
    • Zkušenosti s nástroji na orchestraci (Ansible, Teraform, UrbanCode Deployment, ArgoCD výhodou)
    • Aktivní praktická znalost skriptovacího jazyka (Bash, Python, Perl)
    • Češtinu/slovenštinu na úrovni rodilého mluvčího a technickou angličtinu na komunikativní úrovni

Kromě toho očekáváme:

    • Schopnost spolupracovat v rámci týmu
    • Analytické schopnosti, komunikační schopnosti
    • Samostatnost, pečlivost a aktivní přístup

WEB

    • title=DevOps
    • jov=devops